KAGED 2010 YILI TBMM ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ

2005 yılından beri Denizli'de faaliyet gösteren Kadın Gelişim ve Kültür Derneği (KAGED) 2010 yılı TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görüldü. TBMM Üstün Hizmet Ödülü Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletine ulusal ve uluslararası düzeyde üstün hizmetlerde bulunanlara, Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayanlara, halkın refahı, eğitimi, mutluluğu ve sosyal gelişimi için yararlı hizmetlerde bulunanlara veriliyor.

KAGED kuruluşundan itibaren geçen kısa zamanda farklı alanlarda proje ve faaliyetler e imza atması ve bu çalışmalarla halkta farkındalık uyandırabilmesi sebebiyle TBMM Üstün Hizmet Ödülü'ne layık görülmüştür.

KAGED üyelerinden oluşan bir grup ödül töreni için 15 Temmuz Perşembe günü Ankara daydı. TBMM Tören Salonunda gerçekleştirilen törende Kaged Başkanı Nurcan Dalbudak ödülü TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in elinden aldı.

Ödül Töreni'nin ardından Devlet bakanı Selma Aliye Kavaf Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Milletvekilleri Salih Erdoğan, Mithat Ekici, Mehmet Yüksel ve Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi İle Denizli'den bir diğer ödül sahibi Orhan Abalıoğlu ile yemek yiyen KAGED üyeleri 5 çayında Sayın Emine Erdoğan'ın konuğu oldu. Bir kadın derneği olarak KAGED'in gerçekleştirdiği etkinlik ve projelerden ve yapabileceği faaliyetlerin bahsedildiği görüşmede Sayın Emine Erdoğan Hanımefendiden fikirler alındı.
TÜLAY AKTAŞ İZMİR GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR GÜÇBİRLİĞİ'NDEN KAGED'E KARŞILIKSIZ HİZMET ÖDÜLÜ

KAGED, İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği Platformu tarafından Karşılıksız Hizmet Ödüllerine layık görüldü. Tülay Aktaş Güçbirliği Platformu Tarafından her yıl düzenlenen Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni'nin bu yıl 14. sü gerçekleştirildi. 24 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen ödül töreninde ödüller eğitim ve sağlık başta olmak üzere birçok alanda bağış yapan ve yarar sağlayan hayırsever ve kurumlara verildi. Bu yıl ödüllerin sahipleri ise KAGED Kadın Gelişim ve Kültür Derneği adına Nurcan Dalbudak, Salih İşgören, Hakkı Keleşoğlu, Mehmet Emin Ünal oldular.

2010 yılı Tbmm Üstün Hizmet Ödülü alan tek kadın derneği olması ve bir çok farklı alanda topluma yararlı çalışmalarından dolayı KAGED Karşılıksız Hizmet Ödülüne layık görülmüştür. KAGED Başkanı Nurcan Dalbudak Karşılıksız Hizmet Ödülü Plaketi almalarından dolayı yaptığı konuşmasında; TBMM Üstün Hizmet Ödülü almalarının kısa bir süre sonrasında böyle bir ödüle daha layık görülmenin gururunu ve onurunu yaşıyoruz ve sorumluluklarımızın daha çok farkına varıyoruz. Tülay Aktaş İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği'ne teşekkür ediyoruz dedi.

1996 yılının Ocak ayında İzmir'in eski valilerinden Kutlu Aktaş'ın eşi Meral Aktaş öncülüğünde kurulan Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Platformu Eylül 1996'da Meral Aktaş'ın vefat etmesine rağmen çalışmalarına devam etmiştir. Meral Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Platformu İzmir'de çalışan sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip sürekli iletişim halinde olma, hizmet ve projelerde işbirliği yapabilmek amacıyla kurulmuştur.

Vali eşlerinin başkanlığında her ay toplanan Güç Birliği Platformu Üyeleri 1996 yılından beri her yıl Karşılıksız Hizmet Ödül Törenini düzenliyorlar. Geçtiğimiz yıllarda bir çok farklı kurum ve kişilere verilen Karşılıksız Hizmet Ödülleri geçen yıl ise İzmir Soroptomist Kulübü Derneği, İzmir Bahar Lions Kulübü Derneği, Karşıyaka Soroptomist Kulübü Derneği, Alzheimer Derneği ve Vakfı, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'ne verildi.

KAGED'in internet hizmetleri MEGA TASARIM tarafından sağlanmaktadır.